מטאורית מעומקי היקום

ההיסטוריה המרתקת של האבן המטאורית השחורה

 
קורותיה של אבן השונגית מוביל אותנו לאירוע שהתרחש לפני כשני מיליארד שנה, כאשר מטאורית פגע בכדור הארץ, ובמקום נפילתו נוצרו אגם וסביבו, מעיינות. צורתו של המטאורית הזכירה אבן פחם שחורה, ואת יכולותיו המופלאות גילו תושבי המקום שנים רבות לאחר נפילתו. מקומיים ומבקרים שהגיעו למקום, שתו מהמים הצלולים שבאגם ומהמעיינות, וגילו שלמים כוחות ריפוי מיוחדים. חולים נרפאו ממחלותיהם, אנשים חלשים זכו לכוחות מחודשים, מחלות עור נעלמו כלא היו ועוד.
 
במשך השנים, נפילתו של מטאוריט המינרל השחור, משכה את תשומת ליבם של רבים. תושבי המקום החליטו לקרוא לאבן המינרל בשם שאנחנו מכנים אותה היום, אבן שונגית. שם האבן, נלקח משמו של הכפר שבו נמצא המכתש שהותיר אחריו מטאורית לפני שנים רבות. במהלך השנים, המינראל זכה לכינויים נוספים, אשר נובעים מאירועים הקשורים לכוחות הריפוי של האבן. בין השמות הידועים ביותר: "אבן פאתון", "מעיין מארס" ו"מעיין המלכה".

אגדות, אלים וכוחה של אבן מיוחדת

אחד הכינויים הישנים של מטאורית האבן השחורה, הוא, אבן פאתון. אגדות מספרות על הלנים שיצאו לחפש את בנו של אל השמש היווני, הליוס וקלימנה, אשר נסע במרכבת אש של אביו. במהלך הנסיעה, הוא איבד את השליטה על המרכבה שהגיעה עד לחופי הים האדריאטי. מרכבתו של פאתון התקרבה מדי אל כדור הארץ וכמעט הציתה אותו. על מנת למנוע אסון, אל השמש שילח אל בנו חיצי אש. פאתון הפצוע, נפל חלל את מי הנהר ארידנוס. ההלנים שהגיעו למקום, שפת הים האדריאטי, בשפך נהר ארידנוס, הזילו דמעות של צער ליד גופתו של פאתון המת שצנח אל מי הנהר. דמעותיהם הפכו לענבר ועם הזמן נוצרו באזור מרבצים ענקיים של ענבר. מעבר לאגדה המתקשרת לאזור, אפשר למצוא במקום, מעיינות עמוסים במינראליים בעלי יכולות ריפוי בלתי רגילים. המיתוס של פאתון, הוא רק אחד מהמיתוסים המתייחסים לעושר המינראלי הטמון במקום.

המלכה קסניה והמים המרפאים

המיתוס הבא, מספר את סיפורה של המלכה קסניה אוונובה, מהמאה ה-17, שחלתה במחלת חשוכת מרפא. אחרי שעברה 7 הפלות ולא הצליחה להביא לבעלה המלך, יורש עצר, היא נשלחה לכפר מרוחק. המלכה הנואשת פנתה למרפאים מקומיים וביקשה מהם עזרה. אלה סיפרו לה, על מעיין קסמים שבמרכזו סלע שחור שממנו ניגרים מים בעלי כוח ריפוי שנמצאים במקום, כבר מימי בראשית. לאחר ששמעה את סיפוריהם, המלכה ניגשה למעיין וטבלה במימיו. לאחר שנרפאה היא חזרה לארמונה, הרתה למלך והביאה לו יורש עצר. המים הקסומים אף עזרו לה לשמר מראה צעיר, עור נקי ובריא, וליהנות משנים ארוכות של בריאות טובה. מאז המקרה של המלכה, מכונה המקום, גם, "מעיין המלכה".

image alt

סיפורו של המלך פיוטר הראשון

בתחילת המאה ה-18, החליט המלך פיוטר הראשון לפתח את אזור שבו נפל מטאורית שחור לפני שנים רבות, שבו גם נוצר מעיין קסום, לאתר מרפא. הוא הקים במקום ארמון, שהפך לבית מרפא והבראה לחיילים שנפצעו במלחמות, ולחולים בכלל. חוקרים שנשלחו למקום מטעמו, ערכו ניסויים שבסופם הם גילו, שלמי המעיין יש כוחות ריפוי נגד מחלות הפוגעות במערכות העיכול, המעיים והדם. המים נמצאו כיעילים בטיפול בבצקות, באגירת נוזלים, במחלות עור, בבעיות פוריות, במחלות כליות ועוד.
מכיוון שהמקום שימש בעיקר חיילים פצועים שחזרו מהקרב, פיוטר הראשון קרא למקום "מעיין מארס" על שם אל המלחמות הרומי. בנוסף, הוא ציווה על חייליו שעברו במקום, לקחת עימם בציודם האישי, פיסת אבן, כדי לחטא פצעים ומי השתייה שהם נשאו עימם.
 
סיפורים נוספים, הקשורים לאותו פרק זמן, מתייחסים לקיץ אחד, שבו האגמים הזדהמו ולא ניתן היה לשתות מהם. בעת מלחמה שהתחוללה באותה תקופה, חיילי האויב, לא יכלו לשתות מהמים המזוהמים. אך מנגד, חייליו של פיוטר הראשון, השתמשו באבן השונגית כדי לטהר את מי השתייה ולא נפגעו מהמים המזוהמים.

מפעל הנחושת והמים המזוהמים

במהלך השנים, באזור שנפל מטאורית האבן השחורה, הוקם בית יציקה לנחושת. הייתה תקופה שעובדים רבים סבלו מהרעלות קשות, שבעקבותיהן הם חלו. התפוקה במפעל ירדה באופן דרסטי והיה צריך למצוא פתרון מהיר לבעיה. משלחת רופאים נשלחה למעיין של האבן השחורה, והעביר לפועלים החולים, מי מעיין נקיים, שהם התרחצו בהם ושתו מהם. הרעלים התפנו מהגוף, הם החלימו ויכלו לחזור למקום העבודה שלהם. המים הטהורים המשיכו לשמש את המקומיים, גם בתקופה שמחקרים פרטיים נעשו במקום עד לתחילת המאה ה-20.
 
בשנת 1930 הגיעה למקום משלחת שארגן מדען בשם ונשייבסקי, על מנת לחקור את מי המעיין אשר נובעים מאבני השונגית. במהלך המחקר, אנשי המקום תוחקרו ונאספו עדויות שמסקנותיהן היו דומות למסקנות שאליהן הגיע פיוטר הראשון. המצב המדיני באותה התקופה, לא אפשר את המשך המחקרים ואלה התחדשו רק בשנת 1960, כשחוקרים חדשים חזרו לחקור את קורותיו של מטאורית שלפני שנים רבות השאיר אחריו אוצר של מינראלים. בשנת 1980, החלו מחקרים שעסקו באבק בין כוכבי, ובמהלכם התגלתה מולקולה חדשה שכונתה: פחמן מולקולת פולרן בעל מבנה עגול. כשבדקו את אבן השונגית, התגלה שהיא נושאת פולרנים. חשוב להזכיר, שמוצריה הרבים של אבני שונגית בעלי תכונות ייחודיות ומתאימים למגוון שימושים.


image alt

מאמרים מרתקים בנושא שונגית

רוצה ללמוד עוד על האבן המיוחדת הזאת? תלחץ כאן
 

למד עוד

לתשומת לבכם :
כל התכונות הרשומות מעלה , קיימות אך ורק באבן שונגית באיכות הגבוהה ביותר . 
שונגית איכותי לא יכול להיות זול , בכך אתם מסתכנים לקנות אבן מזוייפת. במקרה כזה לאבן אין תכונות ריפוי וזיוף עצמו יכול להזיק לבריאותכם מכיוון שיכול להכיל מרכיבים מזיקים.

שונגית ישראל אחראית על ייבוא שונגית איכותי ישירות ממקור יחיד הקיים בעולם, מחוז קרליה. כלל המוצרים המוצגים באתר נבדקו על ידי אנשי מקצוע על מנת לוודא את תכונות הריפוי ותכונות האנרגטיות של האבן. 


אין תנאי שירות לחנות זו
x

#{title}

#{text}

#{price}